System likwidujący grzyba budowlanego SkamoWall Basic jest przeznaczony do izolacji wewnętrznej budynków. Stworzono go w odpowiedzi na powtarzające się problemy z wilgocią oraz pleśnią w pomieszczeniu. Skutecznie wchłania nadmiar wilgoci, która gromadzi się w ścianach. Przy zapewnieniu odpowiedniej wentylacji całość wody skondensowanej w płytach zostaje odparowana do pomieszczenia, dzięki czemu uniemożliwia rozwój grzybów pleśniowych oraz wykwitów. 

W przeciwieństwie do termoizolacji zewnętrznej metoda ta wymaga bardziej szczegółowej analizy przegrody oraz doboru jak najlepszego materiału do wykonania izolacji. Kluczową rolę odgrywa tutaj nie współczynnik przenikania ciepła, a paro przepuszczalność oraz zdolność do magazynowania i oddawania wilgoci.  

Zobacz jak działa odgrzybiani systemem SkamoWall Basic!

Grafika przedstawia wychłodzoną powierzchnię z dużą zawartością wilgoci. Zaczyna tu powstawać pleśń.

System odgrzybiający SkamoWall reguluje gospodarkę wodną w pomieszczaniu. Płyty SkamoWall Basic mają niewielkie pory i potrafią wchłaniać wodę z wilgoci zawartej w powietrzu. Woda zawsze szuka najsuchszej części materiału. Kiedy pomieszczenie jest wentylowane, zawarta w nim wilgoć jest uwalniana z powrotem do pomieszczenia w postaci pary.

Właściwości systemu:

 • Zapobiega pleśni- wysokie pH uniemożliwia rozwój groźnych dla zdrowia grzybów pleśniowych
 • Reguluje wilgotność
 • Termoizolacja- podnosi temperaturę ścian w pomieszczeniu
 • Bezpieczeństwo pożarowe- najwyższa klasa reakcji na ogień- A1
 • Kompletny system składający się z płyty SkamoWall Basic Board i produktów dedykowanych dla systemu,
 • Lekki materiał
 • Łatwy montaż.

Głównym elementem systemu jest płyta krzemianowo-wapienna- SkamoWall Basic Board. Aby uzyskać najlepszy efekt, płyty należy montować z wykorzystaniem pozostałych składowych systemu, do których należą:

 1. SkamoWall Basic Adhesive- zaprawa klejowa, przeznaczona do mocowania płyt. Zaprawę klejową rozprowadza się na całej powierzchni płyty, dzięki czemu wewnątrz przegrody nie występują szczeliny powietrzne. Taki sposób montażu pozwala płytą skutecznie pochłaniać wilgoć z całej powierzchni docieplonej.
 2. SkamoWall Basic Board- płyta krzemianowo- wapienna.
 3. SkamoWall Basic Mesh- siatka zbrojeniowa, w celu wzmocnienia płyt.
 4. SkamoWall Basic Primer- preparat gruntujący, nakłada się na powierzchnię płyty, na którą będzie zastosowany tynk.
 5. SkamoWall Basic Smooth Plaster- tynk gładki, używany jako warstwa wykończeniowa na płytach SkamoWall Basic Board.