Badania nad zagrożeniami mikrobiologicznymi dowodzą, że wirusy dobrze funkcjonują w temperaturach pokojowych. Niestety również bardzo niskie temperatury nie powodują obniżenia aktywności wirusa. Natomiast skutecznym sposobem likwidacji wirusa jest poddanie go działaniu wysokiej temperatury. 

Właśnie to wysoka temperatura od wielu lat jest wykorzystywana do usuwania patogenów, takich jak wirusy i bakterie. Skuteczność dezynfekcji za pomocą ciepła powyżej 55 stopni Celsjusza została potwierdzona licznymi badaniami. Dezynfekcję można więc wykonać za pomocą urządzeń do dezynfekcji termicznej pomieszczeń oraz materiałów urządzeniem EKO3 MASTER. 

Dezynfekcja termiczna posiada sporą przewagę nad innymi chemicznymi preparatami biobójczymi. Ciepło dokładnie przenika do pomieszczenia oraz do materiałów stając się najskuteczniejszym sposobem na dezynfekcję. Metoda świetnie sprawdza się w biurach, hotelach, domach czy mieszkaniach. Dezynfekować można również pojazdy. Tradycyjne środki dezynfekujące działają wyłącznie w miejscu zastosowania. Problemem dezynfekcji chemicznej może być również długi czas ekspozycji oraz niemożność użytkowania pomieszczeń przez kilka dni ze względu na bezpieczeństwo ludzi. Natomiast dezynfekcja termiczna trwa do kilku godzin a pomieszczenia można użytkować prawie natychmiast. 

Oferujemy Państwu szybką, skuteczną i bezpieczną metodę DEZYNFEKCJI TERMICZNEJ metodą EKO3 MASTER.

Profesjonalnie zdezynfekujemy: 

  • pomieszczenia biurowe i gospodarcze
  • mieszkania oraz domy
  • magazyny i hale produkcyjne
  • pojazdy i maszyny
  • ubrania, pościele, łóżka, dywany
  • oraz inne

Obejrzyj Film